У англійскій мові фанатів антропоморфних а також міфологічних тварин і персонажів називають «furry fans», «furries» або «furs».
Більшість вважає, що фурі маюь бути позитивними: добрими, вічливими, викликати позитивні емоції.
Фурі з'явилися у 1971 році у США на Сьомому национальному конвенті, посв'яченому фантастиці. В Україну фурі прийшли після розпаду СРСР, і спочатку грунтувалися у фідо. Зараз пострадянські фурі мають свій домен на OpenNIC (.fur), багато інтернет-ресурсів і свою вікі - Вікіфур. Також, фурі збираються кожного року, як в Україні, так и у Росії.
Фуррі-прихильники беруть участь у творчій роботі в ролі художників, ілюстраторів, авторів сценарію для коміксів, скульпторів, письменників, музикантів і умільців. Попит на подібну продукцію серед фуррей (і не тільки) набагато вище тієї пропозиції, що забезпечують видавництва загальної спрямованості. Такий попит задовольняється за рахунок інших фуррі-прихильників, рівень майстерності яких варіюється від початківців до професіоналів
Деякі фурі-прихильники, які володіють ремісничими навичками, виготовляють м'які іграшки, звані «плюшками», і костюми тварин, звані фурсьютами, які вони надягають заради розваги або для участі в парадах, маскарадах, конфуренціях (зборах фурей), дискотеках або благодійних акціях.
Головні слав'яноязичні фурі-ресурси:
- Вікіфур (ru) - вікі-проект
- Furnation (ru) - онлайн-галерея
- Furries.ru (ru) - переклади фурі-коміксів на російську
- Fursuit.ru (ru) - про фурс'юти
Немає коментарів:
Дописати коментар